Nullamlacus dui ipsum

Nullamlacus dui ipsum conseque loborttis non euisque morbi penas dapibulum orna. Urnaultrices quis curabitur phasellentesque congue magnis vestibulum quismodo nulla et feugiat. Adipisciniapellentum leo ut consequam ris felit elit id nibh sociis malesuada.

Continue Reading »

Teachers Login Here

Teachers Login Form

 

Pupils Login Here

Pupils Login Form

 ABRSM

İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu, 93 ülkede aşamalı müzik sınavları sistemi sunan, uluslararası bir sınayıcı kuruldur. Bu sistem dâhilinde her yıl yaklaşık olarak 600.000 aday sınavlara girmektedir. ABRSM tarafından yapılan sınavlar, bu sınavları düzenleyen dört okul tarafından akredite edilmiştir. Sınavlar sonucu elde edilen sertifikalar, birçok ülke tarafından tanınmaktadır.
Bu program öğrencilere motivasyon, ilham, uluslararası kriterler çerçevesinde elde edilen başarı, uluslararası geçerliliği olan sertifika, özgün bir başarı hissi, düzenli ve sistematik çalışma alışkanlığı kazandırmaktadır.

Sınavlar, üç ayrı kategoride ele alınabilir. Birinci kategoride, geçme veya kalma olmayan sınavlar yer alır. Bunlar; 6-9 aylık eğitim almış adaylar için tasarlanmış Hazırlık Sınavı ve 21 yaşın üzerindeki yetişkinler için tasarlanmış İcra Değerlendirmesi Sınavıdır. İkinci kategori, giderek zorlaşan sekiz ayrı aşamayı kapsayan Aşamalı Sınavlardır. Üçüncü kategori ise, üç ayrı diploma sınavını içeren Diploma Sınavlarıdır.


Preparatory Test ( Hazırlık Sınavı):

Bu sınavda geçme kalma yoktur. Sınayıcı, sınav sırasında öğrencinin icrası ile ilgili düşüncelerini yazıp sınav bitiminde öğrenciye vermektedir. Öğrenciye ait orjinal Hazırlık Kitapları sınav sırasında sınayıcı tarafından imzalanmaktadır. Sınavda kitapta yer alan 3 alıştırma ezber olarak çalınır. Yine kitapta yer alan zorunlu bir parçanın yanı sıra bir de seçmeli parça hazırlanır. Sınavın sonunda ise kitabın en arka sayfasında yer alan “işitme oyunları” adıyla basit işitme soruları sorulur. Sınayıcı tarafından sınav sonunda öğrenciye bir sertifika verilir.


Aşamalı (uygulamalı) sınavlar :

1 den 8. aşamaya kadardır. (Practical Musicianship sınavları da çalgı sınavlarını yapıldığı dönemlerde yapılır)  
Adayların sınavlara her aşamadan veya belirli bir sırayla girmeleri zorunlu değildir. Ancak, 6, 7 veya 8. aşama Uygulamalı Sınavlarından herhangi birisine girebilmek için, Teori ya da Uygulamalı Müzisyenlik (Practical Musicianship) sınavının 5. aşamasını başarıyla geçmiş ve sertifikasını almış olma şartı aranır.


Diploma Sınavları :
Sınavlar sırasıyla; DipABRSM, LRSM ve FRSM’dir. Profesyonel müzik eğitimi almamış adaylar DipABRSM sınavına girebilmek için 8. Aşama Uygulamalı sınavından geçmiş olmaları gerekir ve her bir diploma sınavı bir sonrakinin ön-şartıdır.

Diploma sınavları uygulamalı sınavlarla aynı dönemde yapılır. İngiltere'den gelen sınayıcılar kendisine önceden bildirilmiş olan program çerçevesinde sınavları yapar. Sınavın performans kısmı ve sözlü kısmı sınayıcı tarafından kayda alınır ve İngiltere’de kurul tarafından değerlendirilir.


TEORİ SINAVI: Teori sınavı da 8 aşamalıdır.
Teori sınavı da yılda iki kez önceden belirlenmiş tarihlerde (Tarih ve Ücret listesinde Teori sınav tarihleri yazılıdır), belirlediğimiz merkezlerde, merkez bulunmayan yerlerde ise adayların eğitim aldıkları kurum veya öğretmenleri vasıtasıyla YAZILI olarak yapılmaktadır. Tarihi belli olduğu için sadece Sınav yeri ve saati mektupla adaylara bildirilir. Aynı şekilde sınav sonuçlarına göre geçen adayların sertifikaları İngiltere’den gelir gelmez başvuruya göre ya kendilerine ya da öğretmenlerine gönderilir.


Teori sınavı geçme notu 100 üzerinden 66’dır.
Uygulamalı sınavların 6-7-8. aşamalarından herhangi birine girebilmek için önceden Teori 5. aşama veya Practical Musicianship 5. aşama sertifikası alınmış olmalıdır. Sertifika, başvuru sırasında başvuru formuna eklenir.

 

 


 

TED İstanbul Koleji-2017